about

Plastik enjeksiyon kalıpçılığında 20 yılı aşkın bir tecrübe ve uzmanlığın göstergesi olan Enka Kalıp 1983 yılında iki ortaklı bir aile şirketi olarak kurulmuştur. O dönemde Türkiye’de daha yeni yeni şekillenmeye başlayan büyük beyaz eşya iç pazarından gelen talepler doğrultusunda şekillenmeye başlayan ürün portföyünü şu anda beyaz ve kahverengi eşya sektörünün her alanından plastik mamuller oluşturmaktadır.

TEKNOPAL – Eskişehir Yerleşkesi

Firmamız şubat 2013 te Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi 25. cadde No:5 te 11.000 metrekare açık alan 5.500 metrekare kapalı alanda kurulmaya başlamış ve seri üretime Mayıs-2013 tarihinde buzdolabı sektöründe Yardımcı Sanayi olarak faaliyete geçmiştir. 128 çalışanı üretime devam etmektedir.

Makine parkımız minimum 90, maksimum 650 tonluk 34 adet plastik enjeksiyon makinasından oluşmaktadır. 11 adet robot, termojel, 10 tonluk kreyn, dozajlama ve yükleyiciler ile makinelerimiz daha verimli ve kaliteli malzeme üretmek için desteklenmektedir. Fabrikamızda küçük bir Kalıphane, Tampon Baskı, Serigrafi, Up and Down Sıcak Baskı, Roll On Sıcak Baskı bölümü mevcuttur. Soğutma sistemi iki adet çiller ile kapalı devre olarak sağlanmaktadır. Yalın üretim, 5S, FıFO, yöntemlerini benimsemiştir. Kalite sistemimiz ürün odaklıdır